Puzzle on-line pro děti i dospělé

- - PC hry

Název Puzzle pravděpodobně pochází z angličtiny, kde toto slovo označuje jakoukoli skládačku. Skutečným ekvivalentem je ale jigsaw puzzle, popisující skládačku vznikou rozřezáním pomalovaného prkénka lupénkovou pilou.
Skládání puzzle se dá označit jako tvůrčí činnost, která rozvíjí kreativitu a spolupráci mezi pravou a levou hemisférou. Pokud skládáte početnější puzzle, je výhodné udělat si v rozložení částeček nějaký systém. Například na jednu hromádku dát všechny krajové částečky atd.

Puzzle nemusíte kupovat, můžete si ho složit on-line. Přinášíme srovnání 3 webových stránek s on-line skládačkami.

VLADSTUDIO

Vladstudio je projekt ruského grafika Vlada Gerasimova, kde najdete v současnosti 140 on-line skládaček.   Systém je velmi jednoduchý. Vyberte si obrázek a obtížnost od pro lenochy (6 dílků)  až po psycho (160 dílků). Obrázky jsou graficky velmi zdařilé, ale nenechte se mýlit zdánlivě jednoduchým motivem. Skládání je ztíženo absencí předlohy. Jakmile puzzle spustíte, předlohu už nevidíte.  S dílky se nedá otáčet. Systém odpočítává čas, za jak dlouho obrázek složíte. Na webu se dá i zaregistrovat a rozpracované puzzle uložit.  Registrace je bohužel placená.

Dále najdete na webu hodiny  a tapety na  plochu a do mobilu , e-pohlednice a další grafické práce.

+ web je přeložen do pěkné češtiny

placené funkce

Puzzle na Vladstudio.com


PUZZLEHOUSE

Celkem 290 skládaček rozdělených do kategorií.  V každé kategorii můžete volit 3 druhy obtížnosti od easy (snadný) po difficult (obtížný).  S dílky se nedá otáčet a bohužel jsou poněkud malé a nepříliš barevně výrazné. Předloha také není při skládání vidět, čas zhotovení si budete muset měřit sami.

+ velké množství obrázků

–  nepříliš povedená grafika

Puzzle na Puzzlehouse


PUZZLE ONLINE

Skládačky s obrazy známých malířů, případně fotografie. Obtížnost se volí počtem dílků od 12 až do 1600. Dílky nejsou vyřezané jako klasické puzzle, nýbrž čtvercové.  Během skládání je vidět malá předloha obrázku.  S dílky se nedá otáčet. Grafika stejně jako u předchozího Puzzlehouse není moc výrazná. Web nabízí registraci zdarma s možností uložit rozpracované puzzle.

+ registrace zdarma

–  malé množství obrázků

Puzzle na Puzzle online


ZÁVĚR

U mě rozhodně vítězí Vladstudio díky povedené grafice a měření času. Znáte další stránky s on-line skládačkami? Pište do komentářů.

# 5 komentářů k tomutu článku

 1. Jiřina

  Nevím, jestli je to správný komentář, ale jak čtete slovo puzzle? když doma někdo řekne „pucle“, manžel zuří, že se to čte „pázl“ a že jsme negramoti. Ale já si nějak nedovedu představit, že jdu do hračkářství a řeknu pázl- to by mne asi hnali, že nic takového nevedou.

  • admin

   Tak manžel má pravdu , i když je to spíše pazll (jako prodloužené el) Výslovnost
   U nás jsme zvyklí říkat Pucle. Jak jako KFC říkáme KáEfCé a ne KejEfCí 🙂

 2. Anička53

  HURÁ !!! Ke svým 57.narozeninám jsem si složila poprvé ve svém životě puzzle !

 3. Anička53

  DĚKUJI za přání, moc. Manžel hezky spinká a já si užívám narozenin a uložím puzzle. Dík.

Leave a Reply