Rubrika "Semináře"

Akce a semináře

Mozkocvična v TV 20. 4. 2016

- - Semináře, Zpravodaj

logoMilí čtenáři Mozkocvičny, byla jsem pozvána se svou knížkou Jak si zlepšit paměť a koncentraci do pořadu Sama doma, konkrétně ve středu 20. 4. 2016 od 12.30 do 14.00 hod. na ČT1. Pořad se vysílá živě a budu tam téměř celou dobu. Kromě živého vstupu budu odpovídat na vaše dotazy na chatu. Otázky související s trénováním paměti a koncentrací můžete pokládat už teď tady na webu ČT.

Vaše trenérka Lenka Šnajdrová

P.S. Mám trému

Líbí se vám Mozkocvična? Můžete mě podpořit v soutěži Žena roku 2016 hlasem na tomto odkaze:  Žena roku 2016 – kategorie Internet kliknutím na srdíčko pod mým medailonkem s fotografií.

Pozvánka na přednášku

- - Semináře

Každý rok vyhlašuje organizace Dana Alliance for the Brain celosvětovou akci „Týden uvědomění si mozku“. V tomto týdnu se veřejnost dozvídá o výsledcích výzkumu mozku srozumitelnou formou prostřednictvím stovek akcí.
Národní týden trénování paměti je letos 14. – 20. 3. 2016. Jeho cílem je přesvědčit nejen seniorskou populaci, že si ještě docela slušně pamatuje, když jí někdo poradí, jak na to. Trénování paměti je efektivní nástroj proti mentální deterioraci, a zároveň rychlá cesta ke zvýšení sebevědomí. Číst celý článek

ZUMBA GOLD® – kreativní aktivizace seniorů

- - Semináře

Milí příznivci trénování paměti, jste srdečně zváni na seminář KREATIVITA V TRÉNOVÁNÍ PAMĚTI, který ve dnech 24. 11. – 25. 11. 2013 pořádá EURAG – Centrum pro trénování paměti a Česká společnost pro trénování paměti a mozkový jogging. Více o semináři a přihláška ZDE. Akce v sobotu 23.11. se koná v nádherném sále Komunitního centra Matky Terezy na Praze 4, ihned při výstupu z metra Háje.

Semináře 23. 11. se týkají pohybu. Mgr.Petr Veleta představí téma pohybová a taneční metoda EXDASE( Exercise and Dance for Seniors) a Jitka Bonušová přiveze téma Country tance.

V rámci tohoto dne se koná i moje krátká přednáška doplněná cvičební lekcí Zumba Gold®. Cvičení je pro každého, kdo snese mírnou aerobní zátěž.

Program semináře:
Pohyb jako součást zdravého stárnutí (prevence demence, prevence stresu a onemocnění)
Co je Zumba fitness® a Zumba Gold® – krátce o historii programu.
Hlavní zásady programu Zumba Gold®
Lekce Zumba Gold® pro všechny, součástí je i cvičení na židlích pro klienty s poruchou mobility a ukázky cvičení zaměřených na pohybovou paměť.
Jak se stát instruktorem Zumba Gold® a využití programu pro kvalitu vlastního života.
Diskuse a závěrečné shrnutí.

Pokyny pro účastníky:
Vezměte si pevné sportovní boty a volnější oblečení, ručník a lahev s vodou. Doporučuji vzít si jedno tričko na převléknutí, můžeme se mírně zapotit. Cvičení není omezeno věkem ani kondicí účastníka.

gold-memory