Jak si zlepšit paměť a koncentraci – Mozkocvična do kapsy

- - Zpravodaj

Milí návštěvníci Mozkocvičny, dovolte, abych vám představila svoji knihu Jak si zlepšit paměť a koncentraci – Mozkocvična do kapsy, kterou vydal Nakladatelský dům Grada v roce 2016.

MozkocvicnaŽijeme v době informační exploze. Mozek musí třídit daleko více informací než dřív. Musí se rychle rozhodovat, která informace je důležitá a která ne. Je zahlcen a přetížen, což se projevuje i na paměti. Tato kniha vám ukáže, že dobrá paměť je spojena s uměním koncentrovat se, s představivostí, používáním všech smyslů a se správným rozložením aktivity a odpočinku. A všechny tyto okolnosti můžeme ovlivnit nácvikem.
V knize najdete tipy a cvičení, jak kognitivní funkce svého mozku účinně trénovat a zlepšovat. Po jejím přečtení budete moci směle prohlásit: Na svou paměť se můžu spolehnout!

Formát/stran:14×21 cm, 128 stran | Katalogové číslo:30007 | ISBN: 978-80-247-5793-3

Knížka obsahuje hodně příkladů z praxe a je rozdělena na tři části. Ta první je teoretická, druhá obsahuje cvičení a třetí výsledky pro kontrolu. Cvičení vycházejí z českých reálií, některá jsou jednodušší, některá složitější, knížka je vhodná pro každého, kdo si chce vyzkoušet něco nového.

Knihu si můžete také objednat u nakladatele Grada a nebo koupíte ve vybraných knihkupectvích.

Jak se vám knížka líbila, či nelíbila, a o svoje příběhy spojené s pamětí se můžete podělit na této stránce v komentářích. Budu ráda, když mi napíšete, která cvičení pro vás byla snadná, nebo naopak náročná, v čem byste se rádi zlepšili, a jaké vy používáte „vychytávky“ na zapamatování. V knížce je také docela těžká hádanka, jsem zvědavá, kdo na ní odpoví jako první.  Těším se na všechny ohlasy.

Napsat komentář