Články se štítkem: "knihy"

Hry s příslovími, hádankami a pranostikami

- - Zpravodaj

Bez názvu - 1Vždycky, než koupím knihu, čtu si anotaci na zadní straně. Občas se stane, že anotace mě zaujme, ale samotná kniha je pak o něčem jiném (no možná, že jen pro mě).
Anotace u knihy Hry s příslovími, hádankami a pranostikami mě také zajala, přesto jsem knížku otvírala trochu s nedůvěrou. Existuje nějaké české přísloví, přirovnání nebo pranostika, kterou neznám? Můžu se vůbec dovědět něco nového? Skutečně mi kniha nabídne chvilku inspirativní zábavy?

Číst celý článek

Nová kniha z Portálu

- - Zpravodaj

Nakladatelství Portál vydává novou knihu

Trénujte si mozek, Philip J. Carter, Kenneth A. Russell
Na 500 zábavných cvičení přináší víc než rozptýlení a možnost poměřit se s přáteli v „souboji mozků“. Pestrá sbírka úkolů pro každého k procvičování slovní zásoby i verbální inteligence, logického myšlení, prostorové představivosti, jednoduchých číselných operací a všeobecně užívaných zkratek a symbolů obsahuje oblíbené přesmyčky, doplňovačky, číselné a logické řady i další typy úloh ke zlepšení výkonu mozku a k plnému využití jeho potenciálu. Mozková „gymnastika“ stimuluje vznik nových spojení mezi nervovými buňkami. S její pomocí si můžete zvýšit IQ, osvojit si umění myslet komplexně a posílit schopnost adaptovat se na rychle se měnící podmínky na trhu práce i na změny v osobním životě. Přehledné řešení všech úloh naleznete v závěru knihy.

Philip J. Carter a Kenneth A. Russell jsou uznávanými odborníky v oblasti tréninku mozku a IQ. Spolupracují s Mensou a vydali řadu knih.