Výstava Hry a hlavolamy

- - Zpravodaj

Zahrajte si několik desítek deskových a společenských her a potrapte své mozkové závity na 17. Výstavě z cyklu HRY A HLAVOLAMY. Poznáte novinky ze světa her a hlavolamů, nakoupíte originální vánoční dárky a získáte sběratelské unikáty. Hrát hry budete moci třeba 10 hodin v kuse v krásných prostorách Novoměstské radnice. Zkušení herní instruktoři poradí s výběrem hry, vysvětlí pravidla, nastíní strategii….

Datum: 8. – 11. 9. 2011

Místo: Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, Praha 2

Otevírací doba: čtvrtek a pátek 8.00 – 18.00 h, sobota a neděle 10.00 – 18.00 h

Vstupné: plné 70 Kč, snížené 50 Kč, rodinné 150 Kč, skupinové 40 Kč

Doprovodný program:

  • Přednášky pro školy a skupiny
  • Workshopy pro veřejnost s hlavolamy – dozvíte se správné postupy luštění, tipy a triky zkušených hlavolamistů
  • Setkání sběratelů
  • ORIGAMI workshop a výstava Ondřeje Cibulky
  • Velkolepá herna deskových her pro všechny hráče bez rozdílu věku

Letos opět srdce všech milovníků deskových her a hlavolamů radostí zaplesá nad termínem další zářijové výstavy z cyklu Hry a hlavolamy. Kromě novinek z dílen předních výrobců a distributorů deskových her se můžete těšit především na zajímavý workshop pro širokou veřejnost s praktickými návody na luštění rozličných druhů hlavolamů a jiných méně či více řešitelných záhadám. Čekají na Vás i tipy, jak si vyrobit vlastní hlavolam. Pro školní i mimoškolní skupiny jsou připraveny zajímavé přednášky z oblasti matematiky, logiky a rébusů.

Jednou z netradičních doprovodných akcí bude letos výstava a workshop origami. Origami je japonské slovo, které znamená „skládat papír“. Skládání papíru má v Japonsku dlouhou tradici, ale rozvíjelo se i v jiných zemích a dnes je známé po celém světě. Počátky origami spadají až do 9. století našeho letopočtu. Skládanky se původně věšely pro štěstí k malým dárkům. V průběhu staletí se origami vyvinulo ve zvláštní formu umění s mnoha možnostmi vytváření i použití a bylo převzato i v dalších kulturních okruzích. Dodnes má většina skládaných tvarů svůj vzor ve světě zvířat a rostlin. Přijďte si poskládat své origami pro štěstí a nasbírat zkušenosti od odborníků.

Leave a Reply