Nápadník pro aktivizační pracovníky a trenéry paměti seniorské populace!

- - Zpravodaj

Jitka Suchá, trenérka paměti a ergoterapeutka s dvacetiletou praxí,  vytvořila inspirující web s nápady na aktivizaci. Tento web je určen zejména pro aktivizační pracovníky a pracovníky, kteří se podílejí na aktivizaci zejména osob seniorského věku, včetně lidí se syndromem demence. Využít ho však mohou i aktivizační pracovníci jiných cílových skupin (lidí s handicapem nebo dětí). Všichni zde najdou hotové připravené materiály pro aktivizaci a cennou inspiraci, čímž ušetří spoustu času, který by jinak přípravě museli věnovat a budou se moci více věnovat přímé práci s klienty.

Tento web je v Čechách první tohoto druhu, je inspirován podobnými weby v zahraničí, zejména v Německu, Velké Británii a USA, kde takovéto weby fungují již dlouhá léta a poskytují neustálou inspiraci aktivizačním pracovníkům.

Web není nijak dotován, takže je možnost připojení ke kompletnímu webu zatím pouze za poplatek na 1 rok. Neobsahuje však vůbec žádné reklamy. Jedny přihlašovací údaje pro jednu organizaci může sdílet více pracovníků, kteří to budou potřebovat.

Aktivity jsou vždy podrobně popsány, je uvedena jejich obtížnost, pomůcky, postup, eventuálně možné varianty. Připojeny jsou většinou také fotografie či různé pracovní listy apod. U většiny aktivit na cvičení paměti jsou přiloženy soubory k vytištění, popř. zalaminování pro skupinovou práci nebo jednotlivé pracovní listy pro individuální práci. U vzpomínkových aktivit najdou uživatelé zase několik připravených powerpointových prezentací pro seniory. Zatím je k dispozici více než 150 různých aktivit rozdělených do 13 okruhů. Web bude postupně (asi 3x ročně) doplňován o další a další aktivity.

www.napadnik-aktivizace.cz

Štítky:

Leave a Reply