Dotkni se vědy!

- - Zpravodaj

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR – více než 500 akcí po celé ČR od 1.–15. listopadu 2014!

Týden vědy a techniky AV ČR je největší vědecký festival v České republice, který pořádá Akademie věd ČR spolu s partnerskými organizacemi. Letošní čtrnáctý ročník proběhne 1.–15. listopadu 2014 ve městech: Praha, Brno, Ostrava, České Budějovice, Olomouc, Plzeň, Hradec Králové, Liberec, Zlín, Pardubice, Karlovy Vary, Jihlava, Ústí nad Labem a na mnoha dalších místech.

Mottem čtrnáctého ročníku Týdne vědy a techniky je „Dotkni se vědy“
„Svět kolem nás je plný technologií reagujících na náš dotyk a my jsme si zvykli hmat používat při poznávání a prožívání světa více než kdy předtím. Věřím proto, že právě přiblížení práce českých vědců až na dotek Vám pomůže nalézt odpovědi na otázky a poskytne jedinečný zážitek napříč všemi vědeckými obory, “ říká o letošním mottu předseda Akademie věd ČR prof. Jiří Drahoš.

Festival je určen široké veřejnosti, primárně však studentům středních škol, kterým nabízí možnost nahlédnout do vědeckých pracovišť a laboratoří a dozvědět se více o světě vědy. Vědečtí pracovníci AV ČR nabízejí širokou nabídku exkurzí, přednášek, vědeckých kaváren, seminářů a filmových dokumentů, ve kterých představují svou práci, výzkumné projekty, nejmodernější vědecké přístroje a přiblíží návštěvníkům nejnovější trendy v oblasti vědy. Uvedeno bude jako každoročně i mnoho různorodých výstav a interaktivních expozic, které předvedou vědu v plné své barevnosti a pestrosti.

Více o festivalu a registrace na akce ZDE

 

TVT-plakat-na-fb

Leave a Reply