Fish Fillets – hra „na palici“

- - PC hry, Posilovna

Fish Fillets je logická hra, při níž si vaše mozkové buňky jen tak neodpočinou. Jedná se o převod hry od ALTAR interactive, jež byla původně určena pro operační systém Windows.  Hra je v češtině.

Stáhnout Fish Fillets

Hlavní roli v ní hrají dvě rybky  – tajní agenti FDTO (Fakt děsně tajná organizace), jejichž úkolem je vyřešení několika záhad.
Čeká na vás celkem 70 úrovní. Vy musíte své rybí agenty ovládat tak, aby se oba dostali z dané místnosti ven. Každá z ryb má specifické vlastnosti. Modrý zástupce mužského pohlaví sice působí poněkud těžkopádně, jeho výhodou je však síla, kterou disponuje. Ta zajišťuje, že může zvedat všechny druhy předmětů. Jeho nevýhodou je mohutnost. Červená rybka je naproti tomu kratší a užší, s těžkými předměty si však bohužel neporadí.

Je tedy třeba zkombinovat vlastnosti obou hrdinů. V jednom okamžiku můžete ovládat pouze jednu rybku. Přepínáte se mezi nimi pomocí mezerníku, k ovládání pohybu slouží šipky.
Ryby na sebe nesmí shazovat předměty a podklouzávat pod nimi. Nemohou si navzájem posunovat objekty po hřbetě. Některé z nich mají takový tvar, že by jej rybka mohla držet a zároveň posouvat, ale ani to není možné. Konec hry nastane i v situaci, kdy jeden z agentů něco přihodí na hromádku, kterou drží druhý.
Co je naopak dovoleno? Rybky mohou bezstarostně posouvat předměty po pevné podložce. Smrtí dokonce neskončí ani přesun elementu po jiném, jejž rybka drží. Můžou také pod předmětem podplouvat a předávat si jej a pokud předmět hned spadne, může jej jedna z druhé shodit.

Naštěstí máte na každou místnost nekonečně mnoho pokusů. Hru lze průběžně ukládat, což mnohdy jistě znamená nemalé zpříjemnění, ale pozor: v mnoha úrovních je třeba myslet dopředu a může se stát, že si hru uložíte v okamžiku, kdy už nemá řešení.

Vaše cesta jednotlivými úrovněmi je zaznamenávána do mapky. Ta se na mnoha místech větví, takže když si s nějakou místností dlouho nevíte rady, můžete hrát jinou a později se vrátit. V prvních levelech vám rybky budou lehce radit, obtížnost se ovšem brzy zvýší a bude záležet pouze na vás, jestli se agenti ve zdraví dostanou dále.

Každá místnost je svým způsobem originální a o překvapení není nouze. Mluvené dialogy rybích agentů jsou většinou vtipné. Kouzlo Fish fillets tkví především v detailech – jednotlivé předměty jsou velmi detailně prokresleny, některé jsou dokonce animované, případně ozvučené. Smysl pro humor autorům hry nechyběl, a tak se u přemýšlení rozhodně nebudete nudit.

Leave a Reply