Dnes začíná Týden mozku!

- - Zpravodaj

Ve dnech 14. – 18. 3. 2016 se koná již 18. ročník Týdne mozku – jedinečného cyklu přednášek o mozku a neurovědách. Jeho hlavním cílem je seznámit širokou veřejnost s nejnovějším výzkumem a zajímavostmi v tomto oboru. Přednášky se konají denně od 9, 11 a 14 hod. v budově Akademie věd ČR v Praze na Národní třídě.

V průběhu tohoto týdne se představí 14 předních českých odborníků v oboru teoretických i klinických neurověd v čele s profesorem Josefem Sykou, který konání Týdne mozku v České republice založil a každoročně jej organizuje. Přednášky posluchačům srozumitelnou formou přiblíží nejen, jak mozek funguje a řídí naše tělo, ale také odhalí nejnovější postupy v neurochirurgii a léčbě duševních chorob. Posluchači se seznámí mimo jiné s tím, jaký vliv má na mozek konopí, jak jeho fungování ovlivňuje spánek nebo jaké jsou principy vnímání bolesti.

Podobné akce se tradičně v březnu konají na evropském a americkém kontinentu. Jejich koordinaci má v Evropě na starosti European Dana Aliance for the Brain (EDAB) a na americkém kontinentě Dana Aliance for Brain Initiatives. V České republice se přednášky konají pod záštitou Ústavu experimentální medicíny AV ČR, v. v. i. a České společnosti pro neurovědy.

Registrace na přednášky na www.tydenmozku.cz

Leave a Reply