Veřejnost

Pro veřejnost uspořádáme přednášku na následující témata. Semináře jsou vhodné např. pro domovy nebo kluby seniorů, mateřská centra, zájmové skupiny, knihovny, komunitní a vzdělávací centra apod, školy a studenty. Min. počet účastníků je většinou 10, max. dle typu akce. Školení zrealizuji kdekoli v ČR ve vašich prostorách. Přizpůsobím se vašemu času, sobota není problém.

Chcete-li si nezávazně objednat některou z akcí pro veřejnost, kontaktujte mě.Prosím vezměte na vědomí, že seminář mohu uspořádat pro min. 10 osob. Děkuji za pochopení.

1. Paměťová stopa – jak funguje naše paměť
Kolik máme mozkových buněk a jak je to s jejich ubýváním ve stáří? Kam se ukládají naše vzpomínky? Odpovědi na tyto a podobné otázky získáte na této přednášce v rozsahu 2 hodiny. Max. počet účastníků není omezen.

2. Poruchy paměti aneb co už není normální
Dvouhodinová přednáška je věnována seznámení s Alzheimerovou chorobou – nejčastější příčinou ztráty paměti v současnosti.  Max. počet účastníků není omezen.

3. Mnemotechniky – praktický trénink paměti
V tomto cca 3 hodinovém školení se naučíte jednoduché a použitelné techniky, díky kterým si zvládnete zapamatovat více.  Tyto techniky jsou vhodné i pro děti školou povinné a studenty. Počet účastníku max. 25.

4. Ve zdravém těle zdravý duch – jak udržet naši mysl svěží
Které potraviny podporují naši paměť? Kolik spánku denně potřebujeme a co dělat, když nemůžeme spát? Max. počet účastníků není omezen.

5. Krátkodobá paměť a její limity
Kolik informací se vám vejde do krátkodobé paměti? Přijďte si to vyzkoušet na školení s prvky zážitkové pedagogiky pro veřejnost.  Podle dr. Alloway, ředitelky skotského Centra pro celoživotní studium a paměť je dobrá krátkodobá paměť pro náš úspěch ve studiu i v práci mnohem důležitější než vysoké IQ . Během školení získáte informace o fungování krátkodobé paměti a ihned si budete moci vyzkoušet tu svoji během zábavné týmové hry. Akce v rozsahu 4 hodiny je určena všem, kdo mají zájem o efektivní využívání kapacity své krátkodobé paměti a chtějí si vyzkoušet strategie rychlejšího zapamatování a předávání informací.
Místo – venku (hřiště, park). Podmínkou je sudý počet účastníků, min. 10 max. 20.

6. Neuroservis – poruchy a údržba mozkových závitů
Kolikrát denně zapomenete na naprosto běžné věci? Zapomněli jste vyřídit důležitý vzkaz nebo kde jste zaparkovali auto?  Porouchané auto dáme do servisu. Co ale uděláme s poruchovou pamětí? Jaký je rozdíl mezi normálním zapomínáním a roztržitostí, paměťovým blokem, záměnou, sugestibilitou, zkreslováním a přetrváváním? Na to Vám odpoví naše školení. Interaktivní tréninková akce trvá cca 3 hodiny. Počet účastníku max. 25.

7. Škola – základ života
Víte, co je habituace? Víte, jaký jste učební typ? Přijďte se otestovat na školení Škola-základ života.
Akce je určena všem zájemcům o informace týkající se způsobu učení, zejména tedy těm, kteří plánují studovat, nebo studují při zaměstnání. Akce v rozsahu cca 3 hodiny probíhá interaktivní zábavnou formou s maximálním zapojením účastníků.  Počet účastníku max. 30.

8. Všech pět pohromadě
Jak fungují naše smysly? Naše smysly nám nepřipadají zvláštní, používáme je každý den. Ale víme o nich úplně všechno? Mají děti i senioři stejné chutě? Jak souvisí smysly a reflexy? Můžeme věřit všemu, co vidíme na vlastní oči? Co je anosmie? Co prožívá člověk postižený synestézií? Max. počet účastníků není omezen.